Lokalizacja

Lokalizacja
 

Łódź
działa
jak maszyna

Centrum Łodzi tętni miejską energią! Zmiany zachodzą tutaj stale i na każdym kroku, co na pewno docenią wszyscy, którzy lubią być na bieżąco i śledzić aktualne trendy. Zaledwie kilka kroków od Diasfery Łódzkiej znajduje się Centrum Przemysłów Kreatywnych OFF Piotrkowska: jeden z ważnych ośrodków kulturalnych miasta i przestrzeń, w której znalazły swoją przystań liczne twórcze przedsiębiorstwa, a także stylowe kawiarnie i restauracje.

Wątki,
sploty i osnowa
dziejów

Na mapie Polski Łódź jest miastem stosunkowo młodym. To, czego brakuje jej w latach, z nawiązką nadrabia swoją dynamiką i niezwykle szybkim rozwojem. Przemysłowy charakter tego wyrosłego na branży włókienniczej miasta widać na każdym kroku: zabytkowe budynki fabryk (w okolicy Diasfery jest to neogotycko-secesyjna fabryka Adama Ossera) i innych zakładów produkcyjnych to ważny element łódzkiego krajobrazu. Z ich industrialnym charakterem kontrastują liczne tradycyjne mieszczańskie kamienice, w znacznej mierze należące niegdyś do zamożnych łódzkich fabrykantów.

ul. Kilińskiego 138
Łódź

50 m
200 m
500 m
900 m
500 m
900 m
600 m
1,4 km
50 m
P ark Ź r ódliska I Kilińskiego F ab r y czna przystanek tram przystanek bus galeria off park palmiarnia szkola mlyn hotel

Zobacz, jak może wyglądać Twoje przyszłe mieszkanie w inwestycji Diasfera Łódzka: 

Pofabryczne dziedzictwo
miasta Łódź

Typologia kamienicy łódzkiej - elewacja inspirowana kamienicą łódzką i szlachetne materiały: kamień naturalny, beton architektoniczny, tynki strukturalne

Nadbudowa kondygnacji i danie drugiego życia, dopełnieniem jest zachowanie komina - symbolu fabrycznej Łódzi.

Jakie plany na wieczórJakie plany na wieczór

Może odbić PALM(iarni)A | 100m - 
tutaj zielenią będziesz się cieszyć 
przez cały rok

Na zakupy do Galerii Łódzkiej czy na spacer do palmiarni? Bez względu na to, jaki jest Twój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu, jeśli zamieszkasz w Diasferze Łódzkiej, będziesz mieć do niego bardzo łatwy dostęp.

Twoja (Dia)sfera odpoczynku

Od szybkiej przebieżki po parkowych ścieżkach poprzez leniwe popołudnie przy smacznym obiedzie w dobrej restauracji aż po możliwość odprężenia się w salonie kosmetycznym, okolice Diasfery oferują liczne sposoby na spędzanie wolnego czasu. I te aktywne, i te błogo leniwe. Osobom, które zamieszkają w Diasferze, nigdy nie skończą się pomysły na to, jak spędzać weekendy czy popołudnia po pracy.

Park ŹRÓDLISKA | 50m
Nasz sąsiad, park o powierzchni 17,2 ha, więc...
Weź głęboki oddech.

OFF Piotrkowska | 800m - inspirująca przestrzeń projektantów mody, designu, klubów muzycznych, restauracji, showroomów, concept store'ów czy klubokawiarni.